Detoks organizmu sposobem na cellulit

Statystyki są nieubłagane, jeśli chodzi o cellulit. Jest to defekt, który może dotykać nawet 90% kobiet na całym świecie. Najgorsze jest to, że skórka pomarańczowa może zaatakować właściwie każdą panią – bez względu na wiek. Ponieważ nie jest to estetyczna przypadłość, kobiety chcą jak najszybciej pokonać cellulit. Przykrą niespodzianką jest jednak to, że – mimo stosowania naprawdę rewelacyjnych sposobów – nie przynoszą one oczekiwanych efektów. Okazuje się, że trzeba przede wszystkim oczyścić organizm. Wtedy walka ze skórką pomarańczową będzie skuteczniejsza.

Dlaczego detoks organizmu jest tak ważny ?

Warto mieć świadomość, że cellulit bierze się głównie ze zwiększonej przepuszczalności naczyń krwionośnych. Dochodzi do tego, gdy zaczyna wydzielać się wzmożona ilość estrogenów. W efekcie gromadzi się znacznie więcej substancji toksycznych – zbędnych produktów przemiany materii. Tworzą się obrzęki, które – uciskając komórki tłuszczowe – odpowiadają za powstawanie nieestetycznych grudek i nierówności.

Detoks organizmu jest tutaj bardzo istotny, ponieważ pozwala na uwolnienie ustroju z tych substancji, które odpowiadają za obrzęki. Jeśli je zlikwidujemy, wówczas inne metody walki z cellulitem będą dużo bardziej skuteczne. Warto o tym pamiętać, zanim sięgniemy po jakikolwiek sposób likwidacji defektu.

Co pomoże oczyścić organizm ?

Trzeba przede wszystkim zacząć od poważnych zmian w codziennym jadłospisie. Bardzo często zdarza się tak, że to właśnie źle skomponowana dieta odpowiada za powstawanie nieestetycznych grudek i nierówności.

Podstawą jest wyeliminowanie alkoholu oraz słodyczy. Ostatecznie można też wybrać „mniejsze zło”, czyli np. czerwone wino (lepiej jednak nie pić go codziennie, bo to znacznie uszkadza wątrobę) oraz suszone owoce czy czekoladkę gorzką. Nie są wskazane tłuste i smażone mięsa. To samo dotyczy fast-foodów. Trzeba także wyeliminować sól, która – mimo że dodaje smaku wielu potrawom – tak naprawdę odpowiada za wiązanie wody w organizmie.

Co warto zatem jeść?

– chude mięso

– odtłuszczone mleczne przetwory

– owoce cytrusowe,

– warzywa.

Detoksykacyjna dieta cytrusowa sposobem na cellulit

Walcząc z cellulitem, dobrze jest raz na jakiś czas zdecydować się na oczyszczającą dietę cytrusową. Niestety jest ona dość wyczerpująca, dlatego też zaleca się ją wykonywać w dzień wolny od pracy.

By dieta cytrusowa przyniosła zamierzony efekt, dobrze jest dzień wcześniej zjeść porcję przyrządzonego mięsa (ok. 150 g), które będzie mocno skropione sokiem z cytryny. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zawarte w mięsie białko oraz witamina C odpowiada za wydzielanie somatotropiny – hormonu odpowiadającego za spalanie tłuszczu, a wydzielającego się wyłącznie podczas snu.

Śniadanie

Sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy (1 szklanka).

Drugie śniadanie

Sok ze świeżo wyciśniętych grejpfrutów + 3 plastry świeżego ananasa

Obiad

Sałatka owocowa (banan, kiwi, pomarańcza, 2 plastry ananasa, kilka sztuk truskawek) okraszona sokiem ze świeżo wyciśniętej połówki cytryny

Podwieczorek

Sok pomarańczowy (1 szklanka) + 3 plastry świeżego ananasa

Kolacja

Sałatka owocowa (grejpfrut, mandarynki, kiwi) skropiona sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny

Co pić, by zlikwidować cellulit?

Detoks organizmu obejmuje również konieczność wypijania odpowiednich płynów. Mają ogromne znaczenie, ponieważ pozwalają na znacznie szybsze pozbycie się toksyn z organizmu. Co zatem najlepiej wypijać, by skórka pomarańczowa zniknęła znacznie sprawniej?

Przede wszystkim należy odstawić kawę (zbyt duża ilość szkodzi). Nie są wskazane kolorowe napoje gazowane i niegazowane.

Znacznie lepiej sprawdza się natomiast woda (nie należy się obawiać, że organizm ją zatrzyma). Warto również wspomagać się wszelkimi ziołowymi herbatkami, które działają oczyszczająco.

Nie można zapominać o dobroczynnym działaniu niektórych soków owocowych i warzywnych. Warto je przygotowywać samodzielnie, by mieć pewność, że faktycznie będą zdrowe, a przez to skuteczne.

Przepis 1.

– 300 ml soku ze świeżego ananasa,

– ½ łyżeczki imbiru sproszkowanego,

– skórka z cytryny (1 łyżeczka).

Przepis 2.

– 3-4 plastry świeżego ananasa,

– melon,

– 1 grejpfrut.

Przepis 3.

– sok z marchewki +

– (do wyboru) jabłka, arbuz, seler naciowy, buraki.

By takie soki faktycznie miały szansę zadziałać, przyczyniając się do detoksykacji organizmu, koniecznością jest ich wypijanie przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Gdy organizm oczyszczony, można przystąpić do walki z cellulitem

Po skutecznej detoksykacji, można wreszcie przystąpić do właściwego działania, czyli likwidacji skórki pomarańczowej. Warto przy tym pamiętać, by nie zmieniać nawyków żywieniowych na dawny jadłospis, ponieważ nie wyjdzie nam to na zdrowie.

Jak działać, by pokonać cellulit? Zasady właściwie nie zmieniają się. Istotne znaczenie ma praktykowanie aktywności fizycznej – pod każdą postacią. Kremy na cellulit także są koniecznością, ponieważ bez prawidłowej pielęgnacji ciała właściwie ani rusz. Przydatne mogą być domowe zabiegi, np. body-wrapping czy po prostu peeling kawowy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *