Dieta South Beach, a walka z cellulitem

Choć cellulit nie zawsze idzie w parze z dodatkowymi kilogramami, nie da się ukryć, że najczęstszą przyczyną powstawania skórki pomarańczowej jest właśnie niewłaściwy sposób odżywiania się. Jeżeli dostarczamy naszemu organizmowi „śmieciowe” jedzenie typu fast-food, ustrój zaczyna się buntować. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje bowiem pożywnych posiłków, które będą nie tylko dostarczycielem pustych kalorii. Ważne są witaminy i minerały, bowiem bez nich nawet skóra nie wygląda ładnie. Wiele osób, które zaczynają walczyć z kilogramami, walczą jednocześnie z cellulitem. Tak jak dieta Dukana, i dieta South Beach (Plaż Południowych) może okazać się skuteczna. Potwierdzają to kobiety, które o efektach kuracji odchudzającej piszą na forach internetowych. Chcesz pozbyć się cellulitu, wypróbuj diety South Beach. Tak naprawdę nic na tym nie tracisz.

Zasady diety South Beach

Dieta South Beach została stworzona przez kardiologa dr. Arthura Agatstona oraz dietetyczkę Marie Almon. Choć kuracja powstała tylko i wyłącznie z myślą o osobach borykających się z chorobami układu krążenia, okazało się, że jest to doskonały sposób na to, by pozbyć się zbędnych kilogramów.

Warto wiedzieć, że kuracja South Beach jest czymś pomiędzy dietą odchudzającą a sposobem odżywiania się, którego zasad należy przestrzegać do końca życia. Tylko w ten sposób otrzymujemy gwarancję redukcji masy ciała i utrzymanie efektów odchudzania przez cały czas.

Zasady tej kuracji odchudzającej są proste. Cała dieta została podzielona na trzy fazy, z których pierwsza jest najbardziej restrykcyjna. Tak naprawdę istotą diety South Beach nie jest ograniczenie ilości spożywanych posiłków, lecz wyeliminowanie „złych” węglowodanów (indeks glikemiczny powyżej 60), które przyczyniają się do tycia. Dzieje się tak, ponieważ organizm bardzo szybko je trawi, co oznacza że pomimo sporej kaloryczności posiłku, zaraz jesteśmy głodni.

Podczas pierwszej fazy (trwającej 2 tygodnie) można jeść wyłącznie produkty, które należą do grupy „dobrych” węglowodanów. Podstawą jadłospisu w pierwszej fazie są niektóre warzywa oraz chude mięso. Na liście produktów dozwolonych są również: owoce morza, jajka, chudy twaróg, orzechy (do 20 sztuk dziennie). Koniecznością jest również mineralna woda niegazowana (co najmniej 2 litry dziennie).  W fazie pierwszej nie można natomiast spożywać: tłustego mięsa, nabiału (mleka, lodów, kefiru), produktów zbożowych.

Gdy po dwóch tygodniach zacznie się faza II, mamy już z górki. Warto bowiem wiedzieć, że wiele osób nie potrafi zrezygnować z dość restrykcyjnych zasad obowiązujących w I. fazie, dlatego kuracja zostaje przerwana. Etap II jest już mniej restrykcyjny. Do codziennego menu można już włączyć nieco więcej produktów, które zawierają większe ilości węglowodanów. Do jadłospisu można dodać: warzywa (fasolka, bób), nabiał (naturalne i owocowe jogurty bez cukru, mleko o zawartości tłuszczu 1%), produkty zbożowe, czerwone wino.

III faza to „wolność”. Nie istnieje żadna lista produktów zakazanych. Można jeść wszystko, pod warunkiem że w jadłospisie przeważać będą węglowodany o niskim indeksie glikemicznym.

Wpływ kuracji odchudzającej na cellulit

Są kobiety, które uważają, że dzięki diecie South Beach udało im się pozbyć cellulitu. Czy jest to faktycznie możliwe? Okazuje się że tak. Jeżeli rezygnujemy z niewłaściwych nawyków żywieniowych, będziemy pić duże ilości wody, wówczas istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że skórka pomarańczowa zniknie. Trzeba bowiem wiedzieć, że właściwy sposób odżywiania ma niebagatelny wpływ na powstawanie, a tym samym redukcję skórki pomarańczowej. Bardzo często jedną z przyczyn cellulitu są słodycze. Tymczasem dieta South Beach te produkty umieściła na liście zakazanej. Podobnie jest z kawą. Dlatego też wyeliminowanie tych produktów z diety stanowi jednocześnie czynnik, który wspomaga walkę z uporczywą skórką pomarańczową.

Trzeba jednak mieć świadomość, że sama dieta, nawet dieta South Beach nie będzie wystarczająca, by całkowicie pozbyć się cellulitu. Koniecznością jest także aktywność fizyczna. Jestem pewna, że kobiety, które podczas stosowania diety Plaż Południowych uporały się z cellulitem, nie rezygnowały z ruchu. Na cellulit najlepsza jest jazda na rowerze, pływanie oraz jogging. Warto również wybrać się na aerobik, by podczas ćwiczeń połączonych z muzyką pozbyć się skórki pomarańczowej.

Na koniec jeszcze raz podkreślę, że dieta south Beach, dzięki propagowaniu spożywania produktów z niskim indeksem glikemicznym, w jadłospisie której nie ma miejsca na słodycze, jest w stanie wspomóc walkę z cellulitem. Niemniej jednak walka ta nie odbędzie się bez dodatkowego naszego wysiłku w postaci ćwiczeń oraz stosowania preparatów, jakimi są kremy na cellulit.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *