Endermologia sposobem na skórę bez cellulitu?

Gładkie ciało, pozbawione grudek i nierówności to marzenie wielu kobiet. Niestety nie wszystkim udaje się osiągnąć takie rezultaty. Nie da się bowiem ukryć, że jest to dość trudne do realizacji, szczególnie wtedy, gdy nie zwracamy uwagi na przyczyny problemu, a koncentrujemy się przede wszystkim na objawach – grudkach i nierównościach. Walcząc z cellulitem, warto wziąć pod uwagę nie tylko domowe sposoby. Poza stosowaniem specyfików (do których zalicza się przede wszystkim kremy antycellulitowe), warto zdecydować się na endermologię – zabieg, który sprawia, że skóra jest jędrna, sprężysta i odżywiona.

Sekret endermologii, czyli na czym to polega?

Endermologia to specyficzny rodzaj masażu, który przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia. Aparat do endermologii składa się ze specjalnej głowicy wyposażonej w obracające się rolki. Między nie zostaje wciągnięty fałd skóry. Ponieważ głowica podłączona jest do aparatu wytwarzającego podciśnienie, efekt kuracji jest wzmocniony. Skóra jest bowiem niejako „wciągana”, dzięki czemu można uzyskać znacznie lepsze rezultaty.

Endermologię można określić jako specjalny masaż, którego intensywność zmienia się, w zależności od partii ciała. W przypadku likwidacji cellulitu, zabieg przeprowadzany jest przede wszystkim w rejonie ud oraz pośladków. Niekiedy też endermologię wykorzystuje się do usuwania cellulitu z ramion.

Zabieg ten może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest cellulit, i jaka część ciała zostaje poddana masażowi. Z tego też powodu, by zwiększyć komfort kuracji, kobieta zobligowana jest do założenia specjalnego dresu, który eliminuje dyskomfort związany z naciąganiem tkanek na skutek zabiegu.

Efektywność endermologii

Warto mieć świadomość, że regularne poddawanie się endermologii przynosi oczekiwane efekty. Zabieg pozwala na znaczną redukcję cellulitu. Sekret tej kuracji tkwi przede wszystkim w fibroblastach. Są to mikroskopijnej wielkości komórki, które znajdują się w skórze. Ich praca polega na wytwarzaniu włókien białkowych, które odpowiedzialne są za nadawanie skórze wytrzymałości i elastyczności. Zabieg polega na rozciągnięciu fibroblastów, w efekcie czego dochodzi do pobudzenia produkcji włókien białkowych (kolagenu i elastyny), które odpowiadają za jędrność skóry. A jak wiadomo – gdy jest ona pozbawiona sprężystości, bardziej narażona jest na powstawanie nieestetycznych grudek i nierówności.

Trzeba jednak mieć świadomość, że jednorazowy zabieg nie zagwarantuje nam oczekiwanych rezultatów. Bardzo możliwe jest nawet to, że nie zauważymy żadnej zmiany. Będzie więc nam się wydawało, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Jeśli chcemy osiągnąć satysfakcjonujące efekty, trzeba wykonać serię zabiegów. Mówi się, że zauważalne zmiany widoczne są po przeprowadzeniu 10 seansów – w kilkudniowych odstępach czasu.

Endermologia a bezpieczeństwo

Kobiety, które przymierzają się do endermologii mają wiele obaw, związanych z bezpieczeństwem tego zabiegu. Czy jest jednak powód do niepokoju? Czy kuracja może przynieść działania niepożądane?

Okazuje się, że wszelkie obawy nie mają żadnego uzasadnienia. Uważa się bowiem, że prawidłowo przeprowadzona endermologia jest całkowicie bezpieczna. Przede wszystkim należy podkreślić bezinwazyjność tej metody. Działanie zabiegu polega bowiem na pobudzeniu wyłącznie naturalnych procesów zachodzących w organizmie, które pozwalają na skuteczną redukcję skórki pomarańczowej.

Warto mieć świadomość, ze bezpieczeństwo gwarantuje profesjonalny sprzęt. Urządzenie do endermologii wyposażone jest w specjalne czujniki, które sprawują „pieczę” nad odpowiednim przebiegiem zabiegu. Ich zadanie polega na kontrolowaniu i dostarczaniu informacji o grubości fałdu skórnego.

Endermologia nie dla wszystkich

Zabieg endermologii wykorzystuje się przede wszystkim do likwidacji cellulitu. Stąd też głównymi kandydatkami do kuracji są przede wszystkim kobiety, bo to one zmagają się ze skórką pomarańczową. Trzeba mieć jednak świadomość, że istnieje wiele przeciwwskazań, które wykluczają możliwość przeprowadzenia kuracji.

Do przeciwwskazań zalicza się:

  • ciążę,
  • czynne nowotwory,
  • stany zapalne skóry,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • rumień słoneczny,
  • mechaniczne złuszczanie naskórka (dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi),
  • tendencja do pękania naczynek,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • zapalenie żył.

By efekty endermologii utrzymać jak najdłużej

Warto mieć świadomość, że rezultaty, jakie udało się uzyskać dzięki serii zabiegów endermologii – gładką i pozbawioną grudek skórę – nie będą trwały wiecznie. Dlatego też należy zadbać o to, by skórka pomarańczowa już się nie pojawiła.

Co zatem należy robić, by już zawsze cieszyć się gładką skórą, pozbawioną niedoskonałości?

Postaw na regularne ćwiczenia – aktywność fizyczna to nie tylko sposób na utratę zbędnych kilogramów, ale również możliwość usprawnienia krążenia i zwiększenia elastyczności skóry.

Unikaj długotrwałego przebywania w jednej pozycji (siedzącej lub stojącej) – prowadzi to do zaburzenia krążenia, co ma wpływ na powstawanie cellulitu. Co kilkadziesiąt minut pozwól sobie na krótki spacer.

Postaw na odpowiednie jedzenie – Twoim sprzymierzeńcem jest dieta bogata w warzywa i owoce, pozbawiona słodyczy i fast-foodów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *