Kosmetyki na cellulit u mężczyzn

Choć to u kobiet cellulit jest najczęściej spotykany, nie można powiedzieć, że defekt ten dotyczy wyłącznie pań. Warto pamiętać o tym, że ze skórką pomarańczową borykają się również mężczyźni. I tutaj pojawia się problem – nie ma właściwie takich kosmetyków, które pomogłyby panom uporać się z tą nieestetyczną przypadłością. Choć asortyment w zakresie specyfików antycellulitowych jest bardzo szeroki, to mimo wszystko wszystkie kosmetyki na cellulit przeznaczone są dla kobiet. Po jakie specyfiki powinni więc sięgać panowie?

1. Ważny skład kremów na cellulit

Chcąc wybrać najlepsze kosmetyki na cellulit dla mężczyzn, trzeba sięgnąć po te preparaty, które przygotowane są dla kobiet. Należy jednak wcześniej sprawdzić skład, ponieważ nie wszystkie kremy / olejki / maści będą działały jednakowo.

Istotne znaczenie ma tutaj przede wszystkim zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Zwiększyć ich szczelność pomogą te kosmetyki na cellulit, które zawierają w swoim składzie rutynę, arnikę górską. Oczywiście nie zaszkodzi, gdy pojawiają się i inne składniki. Dzięki temu znacznie poprawi się kondycja skóry – będzie wyglądała zdrowiej i będzie jędrniejsza.

2. Skuteczność kosmetyków a cena

Wielu panów, chcąc skutecznie wyeliminować cellulit, wybiera takie kremy, które są najdroższe. Mają oni bowiem nadzieję, że w ten sposób zapewnią sobie wysoką skuteczność danego specyfiku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wysoka cena wcale nie jest gwarantem skuteczności. Niemniej – w większości przypadków ma ona z tym wiele wspólnego, ponieważ nie wszystkie tanie kremy posiadają najbardziej zaawansowane składniki i też nie mają dostępu do innowacyjnych technologii.

Które kosmetyki wybrać?

Wcale nie jest to łatwe zadanie, ponieważ właściwie na każdego mężczyznę może działać zupełnie inny krem antycellulitowy. Dobrze jest jednak wybierać takie preparaty, które cieszą się największym zaufaniem na rynku i mają pozytywne opinie.

Mężczyźni zmagający się ze skórką pomarańczową powinni zaufać swoim znajomym i bliskim, które borykają się z tym problemem. Jestem pewna, że one pomogą im wybrać sprawdzony specyfik. Ja za swojej strony polecam kilka, np. dobre kremy na cellulit to te sygnowane marką Revitol – . Dobrze także wypróbować Total Body Lift od Clarins – jedynym minusem jest cena, czyli ponad 200 zł za opakowanie.

Jak stosować kosmetyki, by przyniosły efekty?

Panowie zmagający się ze skórką pomarańczową muszą pamiętać, że samo nakładanie kremów na niewiele się zda. Przede wszystkim trzeba wyeliminować przyczyny defektu (np. leczenie hormonalne, spożywanie jajek od kur karmionych hormonami), dopiero potem można przystąpić do działania. Dobrze jest wspomóc się masażem, który nie tylko usprawni przepływ limfy, ale również zwiększy skuteczność cennych składników zawartych w kremach.

Trzeba także pamiętać, że tylko systematyczna walka ze skórką pomarańczową da oczekiwane efekty. Nakładanie kremów powinno odbywać się codziennie. Dobrze jeśli poprzedzimy nasze działania kilkuminutowym masażem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *