Popularne kremy antycellulitowe – czy działają?

O tym, że kremów na cellulit nie brakuje, właściwie nie trzeba mówić żadnej kobiecie. Jestem przekonana, że większość pań ma już za sobą testowe kuracje z wykorzystaniem jednego z dostępnych kosmetycznych specyfików. Mamy swoje mniej lub bardziej ulubione preparaty. A co można powiedzieć o tych najbardziej popularnych? Poniżej krótkie recenzje wybranych kosmetyków.

Avon – ANEW Clinical Laser Shape

Kosmetyki z tej serii cieszą się sporym powodzeniem. Podobnie ANEW Clinical Laser Shape, który przeznaczony jest do intensywnej kuracji antycellulitowej. Producent gwarantuje redukcję skórki pomarańczowej po kilku tygodniach systematycznego stosowania. Jak to jest w praktyce?

Widoczność cellulitu po kilku tygodniach faktycznie jest nieco mniejsza, jednak nie można mówić o 100% pozbyciu się defektu. Jest to przede wszystkim zasługą gęstej formuły kremu, która sprawia, że preparat trzeba dość intensywnie wmasowywać, by się wchłonął. A jak wiadomo masaż sprzyja redukcji skórki pomarańczowej.

Minusem jest zbyt wysoka cena (ok. 80 zł / 150 ml), aczkolwiek kremy antycellulitowe z Avonu mają to do siebie, że dość często objęte są promocjami.

Revitol – Cellulite

Już dobrych kilka lat kosmetyki marki Revitol cieszą się popularnością na polskim rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom marka oferuje również kremy antycellulitowe. Producent obiecuje, że w ciągu kilku tygodni (przy regularnym stosowaniu specyfiku) skórka pomarańczowa wyraźnie się zmniejsza, a jednocześnie dochodzi do poprawy kolorytu skóry. Jak to jest w praktyce?

Jeśli któraś kobieta chce pozbyć się cellulitu, może śmiało sięgnąć po ten kosmetyk. Jest naprawdę wydajny, a przy tym faktycznie działa. Kuracja, zgodnie z zaleceniami producenta, przynosi efekty. Skóra jest wyraźnie jędrniejsza i gładka, pozbawiona grudek i nierówności.

Minusy – dość wysoka cena (150 zł / 118 ml), jednakże adekwatna do jakości.

Dax Cosmetics – Perfecta Extra Slim

To antycellulitowy koncentrat, którego celem jest szybka redukcja skórki pomarańczowej oraz modelowanie ciała. Producent zapewnia, że po 6 tygodniach regularnego stosowania cellulit znika w 84%. Koniecznością jest systematyczność oraz wspomaganie się masażami. Jak to jest w praktyce?

Samo stosowanie tego specyfiku nie przynosi właściwie żadnych efektów. Skóra jest dobrze nawilżona i przyjemna w dotyku, ale cellulit nie znika. Zaletą jest jedynie cena (ok. 15 zł / 200 ml), co pozwala na zakup tego specyfiku bez ograniczeń.

Perfecta Extra Slim od Dax Cosmetics to krem na każdą kieszeń, ale na pewno nie na skuteczną walkę z cellulitem.

Elancyl – Offensive Cellulite 14 Jours

Elancyl to marka, która słynie z dobrych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ciała. Tym razem daje nadzieję, że cellulit uda się pokonać w 14 dni. Ten krem antycellulitowy posiada tak skoncentrowane składniki, by jednorazowa aplikacja specyfiku wystarczyła na 24 godziny. Producent zapewnia, że jest to doskonały preparat dla kobiet, które nie lubią zbyt dużo czasu poświęcać na walkę ze skórką pomarańczową. Jak to jest w praktyce?

Jest to bardzo dobry kosmetyk, który faktycznie pozwala zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej. Co prawda walka z cellulitem zajmuje nieco więcej niż 2 tygodnie, ale efekty są widoczne. Nie można nie wspomnieć o sile masażu, o którym należy pamiętać nakładając taki specyfik.

Minusem, a zarazem czynnikiem odstraszającym może być cena (ok. 140 zł / 100 ml). Na szczęście jest adekwatna do jakości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *