Mezoterapia a skuteczność w walce z cellulitem

Co zrobić, gdy cellulit pojawiający się na udach, brzuchu, pośladkach, a nawet ramionach powoli staje się powodem kompleksów? Czy istnieją skuteczne sposoby na to, by się go pozbyć? Odpowiedź jest twierdząca. Sposobów na to, by zwalczyć cellulit jest wiele, a wśród nich mezoterapia igłowa – zabieg, który cieszy się sporą popularnością wśród kobiet walczących ze skórką pomarańczową. Ale czy faktycznie kuracja taka warta jest zachodu i wydanych pieniędzy?

Mezoterapia igłowa – istota zabiegu

Mezoterapia igłowa – jak sama nazwa wskazuje – jest zabiegiem, który polega na wykonywaniu iniekcji za pomocą bardzo cienkiej igły. W zabiegu tym wykorzystuje się odpowiednio przyrządzony koktajl odżywczy. Zawiera on w swoim składzie dobroczynne substancje, których zadaniem jest redukcja cellulitu.

Iniekcji dokonuje się co 1,5 centymetra, a po wstrzyknięciu całej odżywczej ampułki wykonywany jest masaż. Chodzi bowiem o tym, by wszystkie dobroczynne substancje zawarte w koktajlu dotarły do tkanek. Wówczas podnosi to skuteczność zabiegu mezoterapii.

Skład koktajlu odżywczego stosowanego w mezoterapii

Walka z cellulitem – jak wiadomo – polega na eliminowaniu nie objawów, ale przyczyn. Dlatego też w składzie ampułki znajdują się takie substancje, które są w stanie je zwalczyć. Działanie substancji zawartych w koktajlu to przede wszystkim przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, poprawa krążenia krwi oraz limfy, likwidowanie obrzęków oraz wzmacnianie kruchych i nieszczelnych naczyń krwionośnych.

W składzie odżywczego koktajlu najczęściej znajdują się między innymi: krzemionka, wyciąg z miłorzębu japońskiego, ekstrakt z alg, wyciąg z centella asiatica, wyciąg z arniki. Warto jednak wiedzieć, że skład koktajlu stosowanego do mezoterapii wybierany jest w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki. Trzeba pamiętać, że substancje dobierane są w zależności od stopnia zaawansowania skórki pomarańczowej.

Dla kogo jest mezoterapia?

Mezoterapia jest przeznaczona dla wszystkich kobiet borykających się z cellulitem. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Są przypadki, w których poddawanie się zabiegowi nie jest wskazane. Do takich przypadków zalicza się przede wszystkim kobiety, które cierpią z powodu przewlekłych chorób (między innymi cukrzycy), czynnych nowotworów, stanów zapalnych skóry. Mezoterapia nie jest wskazana również kobietom, które są w ciąży oraz karmią dziecko. Z mezoterapii powinny również zrezygnować te panie, których skóra ma tendencję do tworzenia się bliznowców (warto wiedzieć, że po zabiegu widoczne są ślady po ukłuciu – czerwone punkciki, które zwykle znikają w ciągu kilku dni).

Skuteczność zabiegu mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem skutecznym. Trzeba jednak pamiętać, że jednorazowa kuracja na niewiele się zda, podobnie zresztą jak w przypadku innych zabiegów. By mezoterapia przyniosła oczekiwanych efekt, koniecznością jest regularne poddawanie się zabiegowi. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu kurację należy powtórzyć co najmniej dwukrotnie (zaleca się jednak wykonanie serii 4-5 zabiegów). Jeżeli chcemy, by efekt gładkiego ciała, pozbawionego grudek i nierówności utrzymał się dłużej, wówczas poleca się raz na pół roku wykonanie zabiegu podtrzymującego rezultaty.

Mezoterapia a kosmetyki na celluilit

Wiele kobiet rezygnuje z mezoterapii, bowiem uważają, że takie same efekty można uzyskać stosując kosmetyki na cellulit. Tłumaczą to tym, że zarówno koktajl odżywczy, jak i kosmetyki zawierają podobne składniki. Owszem, jest w tym sporo racji. Trzeba jednak pamiętać, że mezoterapia mimo wszystko będzie skuteczniejsza. Specjalista od zabiegu przygotuje jednak taki koktajl, który będzie dopasowany do potrzeb skóry. Natomiast kosmetyki na cellulit muszą działać kompleksowo – tak, by spełniły oczekiwania i pomogły większości kobietom.

Co więcej – warto pamiętać, że kosmetyki na cellulit aplikowane są na skórę. Tylko dobry i staranny masaż sprawi, że dobroczynne substancje będą w stanie wniknąć w głąb skóry. Natomiast mezoterapia pod tym względem jest dużo skuteczniejsza. Przede wszystkim dlatego, że dobroczynne substancje dostają się bezpośrednio w głębokie warstwy skóry, dzięki iniekcjom. A masaż wykonywany po wstrzyknięciu rozprowadza jest po wszystkich tkankach.

Trzeba jednak wiedzieć, że mezoterapia nie wyklucza stosowania kosmetyków i odwrotnie. Warto sięgać po kremy na cellulit. W ten sposób walka z cellulitem zostanie wzmocniona i przyniesie dużo lepsze efekty. A gdy do tego dołączymy odpowiednią dietę (eliminacja soli, pustych kalorii i tłustych dań) oraz aktywność fizyczną, wówczas szanse na całkowitą redukcję skórki pomarańczowej będą naprawdę ogromne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *