Rio Anti-Cellulite Laser – kit czy hit?

Z cellulitem zmaga się większość kobiet. Statystyki są nieubłagane – informują o nawet 80% pań, które ma problem ze skórką pomarańczową. Niestety jeszcze nie wynalazł takiej metody, dzięki której cellulitu można byłoby pozbyć się już za pierwszym podejściem. Na rynku pojawia się za to coraz więcej produktów (kremów, balsamów, płynów do kąpieli) oraz urządzeń, które – zdaniem producentów – mają skutecznie wspomóc walkę z cellulitem. Czy ich obietnice pokrywają się z rzeczywistością? Czy może efekty działania to tylko gruszki na wierzbie?

Jako że jednym z najbardziej popularnych urządzeń przeznaczonych do walki z cellulitem jest Rio Anti-Cellulite Laser, postanowiłam bliżej przyjrzeć się jego działaniu. Czy ten szum wokół urządzenia ma na celu zatuszowanie kiepskich efektów? A może faktycznie jest hitem – przełomem w kwestii walki z cellulitem?

Rio Anti-Cellulite Laser, czyli jak to działa?

Działanie domowego urządzenia na cellulit opiera się na nowoczesnej technologii – Low Level Laser. Jest to metoda leczenia, dzięki której możliwa jest zmiana funkcjonowania komórek, poprzez ich usprawnienie. Efektem działania jest pobudzanie metabolizmu w tkankach skóry, a jednocześnie – regenerowanie komórek.

Trzeba jednak wiedzieć, że istotne znaczenie ma również korzystanie z dołączonych do urządzenia preparatów kosmetycznych. Kofeinowe serum oraz balsam do stosowania na noc to specyfiki, których aplikowanie jest koniecznością, jeśli chcemy osiągnąć jakiekolwiek efekty. A to dlatego, że wspomagają walkę z cellulitem. Laser sprawia ponadto, że aktywne składniki kosmetyków są w stanie wniknąć w głębokie warstwy skóry.

Połączenie technologii laserowej z antycellulitowymi właściwościami kofeiny wydaje się być kompleksowym rozwiązaniem, pozwalającym na efektywniejszą walkę ze skórką pomarańczową.

Wystarczy 10 minut dziennie, by sukcesywnie zmniejszać widoczność cellulitu.

Jak stosować Rio Anti-Cellulite Laser?

Żadna metoda walki z cellulitem nie będzie skuteczna, jeśli nie zastosujemy się do zaleceń producenta. Tak samo jest więc i w przypadku laserowego urządzenia.

Przede wszystkim należy pamiętać, żeby zabiegów nie powtarzać w krótkich odstępach czasu. Najlepiej, jeśli kolejny seans odbędzie się po upływie ok. 6 godzin. Ważne jest również to, by po zakończeniu zabiegu przez kilka godzin nie korzystać z kąpieli. Może to bowiem osłabić działanie lasera.

Krok 1. Wsmasuj kofeinowe serum

Zabieg należy rozpocząć od wmasowania w skórę serum kofeinowego. Dobrze jest czynność tę połączyć z masażem, gdyż da to lepsze efekty. Gdy kosmetyk dokładnie się wchłonie, można przystąpić do właściwej części zabiegu.

Krok 2. Uruchom urządzenie

Warto przy tym ustawić odpowiedni poziom intensywności. Najlepiej jednak dawkować ją powoli, by skóra przyzwyczaiła się do działania lasera.

Końcówką urządzenia wykonuj koliste ruchy, delikatnie przyciskając ją do skóry. Po 5 minutach zabiegu, wyłącz laser.

Krok 3. Nałóż balsam ujędrniający i uruchom laser

Najwcześniej po upływie 6 godzin od porannego zabiegu (a najlepiej wieczorem), należy zaaplikować balsam ujędrniający. Po jego wchłonięciu uruchom urządzenie i przystąp do laserowego usuwania cellulitu.

Obietnice a efekty

Czas na podsumowanie… Laser faktycznie wydaje się być skutecznym urządzeniem. Wystarczy poczytać co nieco o Low Level Laser Technology, by mieć tego świadomość. Do tego dochodzi jeszcze stosowanie odpowiednich kosmetyków (a sądząc po ich składzie, zawierają wszystko to, co jest niezbędne do walki ze skórką pomarańczową).

Urządzenie na pewno jest przełomem, jeśli chodzi o likwidację cellulitu bez konieczności korzystania z drogich zabiegów kosmetycznych. Są więc ich doskonałą alternatywą i dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które ogranicza budżet.

Rio Anti-Cellulite Laser na pewno da radę. W jakim czasie? To już wszystko zależy od stopnia zaawansowania problemu. Na pewno im defekt jest mniejszy, tym szybciej będzie można go pokonać.

A cena?

Jeśli chodzi o koszt lasera antycellulitowego, cena może nie jest najniższa. Patrząc jednak na zakup całościowo, można dojść do wniosku że zakup się opłaca. W zasadzie kosztuje tyle, ile 1-2 średniej skuteczności zabiegi. Z tym, że urządzenia laserowego można używać bez ograniczeń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *