Skuteczne tabletki na cellulit

Marzeniem niejednej kobiety jest pozbycie się cellulitu w łatwy i szybki sposób, bez konieczności większego wysiłku. Dobrze byłoby zażyć kilka pigułek i … cieszyć się gładkim ciałem bez skazy. Okazuje się, że tabletki na cellulit ( http://ctn.com.pl/tabletki-na-cellulit/ ) istnieją. Ale czy rzeczywiście przynoszą oczekiwany rezultat bez żadnego wysiłku z naszej strony?

Nie tylko kremy na cellulit

Sposobów walki ze skórką pomarańczową jest wiele. Do najpopularniejszych wciąż zaliczają się preparaty kosmetyczne, choć nie wszystkie w jednakowym stopniu są skuteczne. Okazuje się, że cellulitu można pozbyć się znacznie szybciej, gdy z problemem będziemy walczyć kompleksowo.

Co to oznacza? Wielu naukowców twierdzi, że walka ze skórką pomarańczową powinna zacząć się od wewnątrz. W redukcji cellulitu powinno się zatem postawić poprawie metabolizmu oraz mikrokrążenia, oczyszczenia organizmu z substancji toksycznych, a także na odpowiednie nawilżenie skóry. Są to podstawowe, a zarazem niezbędne kroki, które pozwolą obrać nam właściwą drogę w zwalczaniu problemu.

Jak już wyżej wspomniałam – kremy antycellulitowe – w większości – nie potrafią zapewnić tego naszej skórze. A jeśli już potrafią, to z pewnością nie w takim stopniu, jak to mogą uczynić… tabletki na cellulit. Choć obecne są na naszym rynku już od około dziesięciu lat, wiele kobiet nie wie o ich istnieniu, bądź nie wierzy w skuteczność.

Moc ukryta w tabletkach

Coraz częściej możemy spotkać się z preparatami, których celem jest redukcja cellulitu. Najczęściej w składzie takich specyfików znajdują się ekstrakty pochodzące z roślin (algi, zielona herbata, owoce cytrusowe). W składzie nie brakuje także kwasów omega, składników mineralnych, witamin, czy substancji, które przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej. Można więc powiedzieć, że w rzeczywistości niewiele różnią się składem od kremów antycellulitowych. Jednak wiadomą sprawą jest, że tabletki na cellulit będą miały większy zakres działania – na całe ciało. Natomiast kremy mają działanie typowo miejscowe – tam, gdzie nałożymy specyfik, tam zadziała.

Na rynku dostępnych jest wiele tabletek wspomagających redukcję cellulitu, jednakże tylko kilka spotkało się z pozytywnymi opiniami kobiet. Należą do nich: Cellasene oraz Vicella (preparaty dwufazowe przeznaczone do stosowania na noc i na dzień).

Cellasene zawiera w swoim składzie wysokoskoncentrowane wyciągi z roślin, oleje rybne (bogate w kwasy omega) oraz ogórecznika. Wszystkie te składniki korzystnie wpływają na naczynia krwionośne, przyczyniając się do zwiększenia ich szczelności. Kapsułki Cellasene działają na drenaż tkankowy oraz przyczyniają się do poprawy metabolizmu komórkowego. W rezultacie, po systematycznym zażywaniu tabletek, skóra znacznie poprawia swój wygląd – staje się gładka oraz bardziej ujędrniona. Dodatkowym atutem jest „efekt lekkich nóg”. Za skuteczne działanie tabletek Cellasene odpowiada kompleks Lipovascolen. W jego skład wchodzą: wyciąg z nostrzyka, wąkorotki azjatyckiej – które przyczyniają się do odżywiania komórek oraz pobudzenia mikrokrążenia (działają więc na zasadzie drenażu). W składzie kompleksu znajdziemy również suszony wyciąg z Ginko Biloba – który również stymuluje krążenie, wpływając jednocześnie na metabolizm tłuszczów. Wyciąg z morszczyna wspomaga rozkład trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe.

Nowością jest Vicella – czyli tabletki, które mają działanie dwufazowe. Pierwsza faza to tabletki Vicella Dzień. Dzięki zawartym w pigułkach składnikom już od samego rana możliwe jest stymulowanie metabolizmu trójglicerydów. Następuje również poprawa krążenia w tkance podskórnej. Składniki Viecella Dzień są tak dobrane, by powodowały przyspieszenie spalania oraz usuwania tłuszczów, a jednocześnie poprawiały mikrokrążenie oraz elastyczność naczyń krwionośnych. Vicella Noc to tabletki, których składniki wpływają na nocną fazę odżywiania komórkowego. Ponadto substancje wpływają korzystnie na elastyczność oraz jędrność tkanki, która została dotknięta cellulitem. Dzięki działaniu dwufazowemu walka ze skórką pomarańczową trwa całą dobę.

Czy tabletki wystarczą?

Nie należy żyć w świecie iluzji. Samo łykanie tabletek nie sprawi, że szybko pozbędziemy się cellulitu. Jeżeli jednak takie specyfiki będziemy spożywać regularnie, wówczas znacznie łatwiej przyjdzie nam pozbycie się skórki pomarańczowej. Zadaniem tabletek na cellulit jest przede wszystkim wzmocnienie naczyń limfatycznych oraz włosowatych, przyspieszenie metabolizmu komórkowego oraz poprawa mikrokrążenia.

Jeżeli więc chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu, można oczywiście łykać gotowe suplementy diety. Trzeba jednak jednocześnie pamiętać, że podstawą jest odpowiednia dieta (rozumiana jako racjonalny sposób odżywiania się) oraz aktywność fizyczna. Tabletki na cellulit mogą stanowić także dobre uzupełnienie kuracji za pomocą kosmetyków.

A czy Wy stosowałyście jakieś tabletki na cellulit? Udało się wam pokonać problem łykając wyłącznie gotowe suplementy diety? Jestem ciekawa waszych doświadczeń. Zachęcam do wypowiadania się, bądź zadawania pytań.

Cellulit to problem, z którym – jak wskazują statystki – boryka się nawet dziewięćdziesiąt procent żeńskiej populacji na całym świecie. Defekt ten dotyka płeć żeńską w różnym wieku. Z cellulitem borykają się bowiem zarówno nastolatki wchodzące w okres dojrzewania, kobiety w ciąży, panie stosujące hormonalną terapię zastępczą. Niezależnie d tego, ile mają lat, łączy je jeden cel – usuwanie cellulitu. Powszechnymi sposobami walki z problemem są kosmetyki antycellulitowe oraz tabletki. Ale czy jest to rozwiązanie kłopotów ze skórką pomarańczową?

Dobre kosmetyki mogą się sprawdzić

Jeśli nasza skóra straci dotychczasową gładkość i pokryje się grudkami oraz innymi nierównościami, pierwsza myśl, jaka nam przychodzi do głowy to kosmetyki. Sięgamy po nie zawsze wtedy, gdy z naszą skórą dzieje się coś niedobrego. Okazuje się, że stosowanie preparatów antycellulitowych jest dobrym posunięciem. Takie specyfiki, zawierające w swoim składzie odpowiednie substancje, a więc dobre kosmetyki, mogą być skuteczne.

Postaci specyfików o działaniu antycellulitowym jest mnóstwo. Na półkach w drogeriach można spotkać się z żelami pod prysznic, peelingami do ciała, serum, koncentratami, sprayami, mleczkami, a nawet solami do kąpieli. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kosmetyku się zdecydujemy, najważniejszy będzie jego skład.

By specyfik skutecznie usunął cellulit, najlepiej gdy będzie działał on na kilka płaszczyznach. Chodzi zatem o to, by w składzie znalazły się substancje, które wzajemnie będą potęgować swoje właściwości. Tym samym usuwanie cellulitu będzie znacznie bardziej skuteczne.

Specyfika działania dobrych kremów zwalczających skórkę pomarańczową powinna opierać się przede wszystkim na substancjach, które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo dobre kosmetyki muszą zawierać składniki przyczyniające się do usprawnienia krążenia, likwidowania obrzęków (zmniejszając tym samym objawy cellulitu) czy wzmocnienia oraz uszczelnienia naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Proces spalania tkanki tłuszczowej doskonale przyspiesza kofeina. Jest to substancja, która korzystnie wpływa na krążenie krwi w naczyniach włosowatych. Powoduje również zwiększenie aktywność lipazy, czyli enzymu który rozkłada zbity tłuszcz na wolne kwasy tłuszczowe. Ponadto kofeina wpływa na przyspieszenie odpływu limfy z tkanki tłuszczowej. Podobnymi właściwościami wykazuje się teofilina.

Przyspieszenie spalania tłuszczu wykazuje również karnityna. Substancja ta poprzez stymulowanie przepływu limfy, wspomaga spalanie nadmiaru tłuszczu zgromadzonego w tkankach. Ponadto ułatwia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, nie doprowadzając tym samym do powiększania się objętości komórek tłuszczowych.

Ekstrakt z głogu może także okazać się niezbędnym składnikiem kremów antycellulitowych. A to dlatego, że substancja ta przyczynia się do stymulowania lipolizy, czyli procesu rozkładu zbitego tłuszczu na kwasy tłuszczowe, które nasz organizm może wykorzystać do produkcji energii.

Wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, a także ich uszczelnienie jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o usuwanie cellulitu. Bowiem to właśnie brak szczelności naczyń powoduje, że skórka pomarańczowa powstaje. By zlikwidować problem warto, by kosmetyki na cellulit zawierały między innymi: wyciąg z wąkorotki azjatyckiej, rutyny czy arniki.

Sprawne krążenie to również broń w walce z cellulitem. Zaburzenie przepływu krwi i limfy wiąże się z gorszym dotlenieniem komórek tłuszczowych oraz ich odżywieniem, co skutkuje powstawaniem skórki pomarańczowej. Dlatego też, by nieco usprawnić mikrokrążenie, w kremach na cellulit powinny znaleźć się między innymi: wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (dodatkowo zapobiega powstawaniu rozstępów), ekstrakt z bluszczu (wygładza również skórę).

Nakładając krem, nie należy zapominać o równoczesnym masowaniu skóry. Tylko dzięki masażowi zapewnimy sobie skuteczne usuwanie cellulitu.

Tabletki na cellulit – pomoc z apteki

Innym, równie jak specyfiki kosmetyczne, sposobem usuwania cellulitu są tabletki. W składzie takich preparatów znajdują się oczywiście odpowiednio dobrane kompozycje ekstraktów z roślin, które wykazują działanie antycellulitowe. Najbardziej popularne są takie, które zawierają: ekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z alg morskich, Ginko biloba. W składzie tabletek na cellulit znajdziemy również dobroczynne kwasy omega, które sprzyjają odchudzaniu. Nie brakuje również substancji wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej – kwas linolowy CLA, czy L-karnityna.

Tabletki na cellulit są skuteczne. Aczkolwiek nie możemy łudzić się, że łykniemy pigułkę i skórka pomarańczowa zniknie natychmiast. Jeżeli jednak specyfik będziemy zażywać regularnie – przez kilka miesięcy, wówczas możemy spodziewać się, że nasza skóra pozbędzie się grudek, czyli cellulitu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *