Walka z cellulitem – skuteczność zabiegów borowinowych

Sposobów walki z cellulitem jest wiele. Niektóre panie nie ograniczają się wyłącznie do kosmetyków czy ćwiczeń. Decydują się na zabieg, których celem jest jeszcze lepsze i szybsze zlikwidowanie niechcianej skórki pomarańczowej. Słyszałyście już o zabiegach borowinowych?

Jak działa borowina?

Coraz większe zainteresowanie zabiegami borowinowymi wynika głównie z dobroczynnego działania borowiny. Najogólniej rzecz ujmując we wszystkich tych kuracjach chodzi przede wszystkim o oddziaływanie wyższą temperaturą, co powoduje do przyspieszenia przemiany materii.

Ponadto istotne znaczenie ma sam skład borowiny. To przede wszystkim bogactwo minerałów sprawia, że zabiegi kosmetyczne z jej wykorzystaniem odpowiadają za pielęgnację skóry. W składzie można znaleźć między innymi: siarczany potasu, siarczany magnezu, sole sodu i glinu, związki krzemu, wapnia i żelaza. Ponadto zawarte w borowinie kwasu huminowe, pektyny, bituminy – wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Polecane zabiegi borowinowe

Teoretycznie zabiegi z wykorzystaniem borowiny można przeprowadzić w domu. Zaleca się jednak skorzystanie z usług profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Tylko to bowiem gwarantuje pojawienie się efektów. Istotne znaczenie ma tutaj kontrola temperatury borowiny – nie można jej przegrzać (powyżej 65°C). Najbardziej optymalną temperaturą jest 42°C, ponieważ to właśnie ona powoduje podwyższenie ciepłoty ciała do 39°C.

Można zdecydować się na okłady z pasy borowinowej. Jednak najbardziej popularne zabiegi to:

– kąpiele w borowinie

Walka  cellulitem może opierać się na przykład na kąpieli borowinowej. W ten sposób redukcja skórki pomarańczowej będzie dotyczyć wszystkich partii ciała.

Kąpiel borowinowa to doskonały relaks, który jednocześnie przyczynia się do poprawy krążenia, efektem czego jest usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz dotlenienie tkanek.

Przed zabiegiem należy dostarczyć organizmowi sporej ilości wody, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu (podczas zabiegu dochodzi bowiem do wzmożonej produkcji potu).

– borowinowa jonoforeza

Jonoforeza to zabieg, który polega na likwidacji skórki pomarańczowej za pomocą prądu. Do zabiegu wykorzystywana jest ponadto wysokiej jakości borowinowa pasta. Efektem tego jest wprowadzenie cennych substancji pochodzących z borowiny w głębokie warstwy skóry.

Bez kremów się nie obejdzie

Chociaż zabiegi z wykorzystaniem borowiny faktycznie mogą być pomocne, walka z cellulitem nie powinna opierać się wyłącznie na nich. Ja cały czas będę namawiać na korzystanie z odpowiednich kremów na cellulit jest jeden z polecanych przez kobiety specyfików). Są one bardzo ważne tym bardziej, że zabiegi borowinowe mogą być przeprowadzane ok. 3 razy w tygodniu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *