Zlikwiduj tłuszcz, zwalczysz cellulit

Chcesz zlikwidować cellulit? Metody, które dotychczas stosowałaś nie przynoszą efektów? Wiesz, że za powstawanie skórki pomarańczowej odpowiada tkanka tłuszczowa, której u ciebie nie brakuje? Zlikwiduj tłuszcz, a cellulit sam zniknie. I wcale nie musisz przemęczać się ćwiczeniami. Wystarczy, że zdecydujesz się na jeden z zabiegów pozwalających na redukcję tkanki tłuszczowej. I wcale nie mam na myśli inwazyjnej liposukcji.

Laser rozbije komórki tłuszczowe

Tradycyjna lipoliza jest bardzo inwazyjna, a jednocześnie wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi. Zamiast ryzykować, warto zdecydować się na mniej inwazyjny zabieg – lipolizę laserową. Na czym taki zabieg polega?

Pod skórę wprowadza się rurkę ze światłowodem (trzeba wykonać niewielkie nacięcia), dzięki czemu możliwe jest emitowanie promieniowania laserowego. Jego celem jest rozbijanie komórek tłuszczowych. Uwolniony tłuszcz zostaje przeniesiony do przestrzeni międzykomórkowej. W przypadku liposukcji laserowej, uzyskanego tłuszczu nie trzeba odsysać, a to dlatego że zostaje on usunięty przez nerki oraz wątrobę.

Zaletą tej kuracji jest znacznie mniejsza inwazyjność pozabiegowa. A to dlatego, że laser, poza tym że usunie tłuszcz, to dodatkowo zamyka naczynia krwionośne, które ulegają pęknięciu podczas liposukcji. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że ból oraz opuchlizna nie ominie nas. Ten stan zwykle utrzymuje się kilka dni.

Warto wiedzieć, że liposukcja laserowa nakłada na nas obowiązek noszenia specjalnego opatrunku uściskowego. Nie można ponadto wykonywać aktywności fizycznej, przynajmniej przez dwa tygodnie.

Podczas zabiegu możliwe jest usunięcie około 500 mililitrów tłuszczu.

Koszt kuracji waha się w granicach 1500-8000 złotych, w zależności od tego, jaka partia ciała poddana jest liposukcji laserowej.

Na cellulit – zastrzyk

Tkankę tłuszczową, a zarazem i cellulit można wyeliminować za pomocą liposukcji iniekcyjnej. Jest to kolejna metoda dużo mniej inwazyjna aniżeli tradycyjna liposukcja. Warto jednak wiedzieć, że sprawdza się wyłącznie w przypadku niewielkich powierzchni (biodra, brzuch, ramiona).

Istotą zabiegu jest wstrzykiwanie w wybrane części ciała preparatu – fosfatydylocholiny. Jest to substancja, która przyczynia się do rozpuszczenia błony komórek tłuszczowych. W rezultacie dochodzi do upłynnienia tłuszczu i jego usunięcia poprzez układ limfatyczny.

Zabieg jest właściwie niemalże bezbolesny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, po uprzednim posmarowaniu powierzchni skóry specjalnym kremem o działaniu znieczulającym.

Po zabiegu bardzo często pojawia się obrzęk i zaczerwienie, aczkolwiek objawy te znikają po kilku dniach. By uzyskać pełny efekt kuracji, trzeba wykonać serię 4-5 zabiegów.

Cena liposukcji iniekcyjnej waha się w granicach 500-1500 złotych za seans.

Eliminacja ultradźwiękami

W likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – redukcji cellulitu, wykorzystywane są zabieg ultradźwiękowe. Istotą zabiegu jest niszczenie tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym „oszczędzeniu” otaczających tkanek. Podczas zabiegu nie chodzi również ani do uszkodzenia komórek nerwowych, ani naczyń krwionośnych.

Ultradźwięki przyczyniają się do rozerwanie błon komórek tłuszczowych, co sprzyja uwolnieniu tłuszczu. W efekcie dostaje się on do przestrzeni międzykomórkowej, a stamtąd transportowany jest do nerek i wątroby, gdzie jest metabolizowany.

Warto wiedzieć, że są także zabiegi ultradźwiękowe, w których druga część polega na wykonaniu drenażu limfatycznego (co także może zostać uznane jako walka z cellulitem). Jest to specjalny rodzaj masażu, który wykonywany jest za pomocą specjalnych głowic. W ten sposób dochodzi do znacznego ułatwienia odprowadzenia płynów z przestrzeni komórkowych do układu limfatycznego.

Ogromną zaletą ultradźwięków jest całkowita bezinwazyjność oraz bezbolesność. Nie są związane z koniecznością przechodzenia rekonwalescencji, a więc bez problemów – zaraz po zabiegu ultradźwiękami – można powrócić do codziennych zajęć.

Niszczące zamrażanie

Okazuje się, że walkę z tkanką tłuszczową oraz cellulitem można wygrać, poddając się niszczącemu zamrażaniu. Zabieg ten składa się z dwóch etapów.

W pierwszej kolejności odbywa się masaż miejsc odchudzanych. Dokonuje się go za pomocą odpowiedniej głowicy, która ma właściwości mrożące. Następnie skóra poddawana jest działaniu fal akustycznych, które doprowadzają do rozbicia zamrożonych komórek tłuszczowych.

Zaletą tej kuracji jest jej całkowita bezbolesność.

Dobroczynne wspomaganie

Chcąc zlikwidować cellulit skutecznie, poza zabiegami, trzeba postawić także na odpowiednie kosmetyki. Nie należy zapominać, że kremy antycellulitowe doskonale pielęgnują skórę, przyczyniając się jednocześnie do usprawnienia krążenia i wzmocnienia szczelności kruchych ścian naczyń krwionośnych.

Ogromne znaczenie ma również aktywność fizyczna oraz właściwa dieta. Nie można o tym zapominać, ponieważ w ten sposób przyczyniamy się do zwiększenia skuteczności profesjonalnych zabiegów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *